Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Oszczędne wakacje

OSZCZEDNEWAKACJECznF

Wakacje, to czas zasłużonego relaksu i odpoczynku. Zapewne większość z nas chciałaby spędzić go na ekscytujących podróżach w towarzystwie najbliższych. Jednak jak podróżować, a przy tym nie uszczuplić zbyt mocno domowego portfela i nie wydać wszystkich oszczędności? Oto kilka wskazówek, jak na wakacyjne podróże nie wydać fortuny.

Opcja minute

Doskonałym rozwiązaniem na zaoszczędzenie sporego grosza na wakacyjnych podróżach jest skorzystanie z opcji first, lub last minute. First minute, czyli promocje pojawiające się jeszcze przed sezonem, będą dobrym rozwiązaniem dla licznych grup oraz rodzin dziećmi, gdzie nie można pozwolić sobie na zbyt dużą spontaniczność. Analogicznie last minute będzie odpowiednie dla mniejszych grup, w przypadku których łatwiej kupić odpowiednią liczbę biletów, a cały wyjazd może być zorganizowany najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem podróży.

Dla samodzielnych

Inną opcją pozwalającą na ogromne oszczędności jest samodzielne opracowanie planu wyjazdowego i organizacja podróży oraz zakwaterowania, czyli podróż z plecakiem. W tym przypadku, nawet za stosunkowo niewielkie pieniądze można udać się w daleką, a nawet egzotyczną podróż. Dużym plusem są tu niedrogie przeloty oferowane obecnie przez tanie linie lotnicze oraz duża dowolność wyboru noclegu i opcji wyżywienia odpowiadającej zasobności naszego portfela. Można tu wesprzeć się poradami innych zapalonych podróżników, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami na forach internetowych.

Nawet dla skner

Rozwój portali społecznościowych przyczynił się w dużej mierze do rozkwitu internetowej społeczności podróżniczej. Jak grzyby po deszczu mnożą się portale, których zadaniem jest np. darmowe pośrednictwo w organizacji przejazdów samochodowych. Korzystając z tego rodzaju stron możemy więc wyszukać (i sprawdzić) osobę, która akurat w tym samym terminie jedzie autem do interesującej nas miejscowości. Jest to więc opcja nowoczesnego autostopu, w której minimalizowane jest ryzyko, a cała podróż może być zorganizowana z wyprzedzeniem.  Na podobnej zasadzie działają także portale, które pozwalają na znalezienie darmowego noclegu. Członkowie tychże stron internetowych, najczęściej zajadli podróżnicy, bezinteresownie udostępniają nieznanym sobie gościom zbędne łóżko, sofę, pompowany materac, czy pokój gościnny. Portale tego typu wyposażone są najczęściej w funkcje oceny gościa/przyjmującego, co pozwala na zapoznanie się z doświadczeniami, jakie z danym gościem/przyjmującym miały inne osoby.

Ten rodzaj podróżowania zapewne nie jest dla każdego, ale pewnym jest, że szeroka oferta wakacyjnych możliwości pozwoli na wybór niedrogiej opcji. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze lepiej przecież wydać na atrakcje w miejscu docelowym wyjazdu.

(Fot. wikimedia.org)

Słowa kluczowe: Tanie wakacje

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.