Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Kasa Stefczyka - jedna wśród tak wielu

KASASTEFCZYKACznF

Kasa Stefczyka to największa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Polsce. Według sprawozdań, przekazywanych co miesiąc Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), na koniec pierwszego kwartału zysk Kasy Stefczyka wyniósł ponad 4 mln zł, a po pięciu miesiącach sięgnął blisko 10 mln. Stabilna sytuacja finansowa, tradycja, wspólnota, likwidacja barier międzyludzkich – to cechy wyróżniające dla Kasy Stefczyka.

Kasa Stefczyka to nie tylko produkty dla szerokiej grupy Polaków, dla których ważna jest przede wszystkim ich sytuacja finansowa. To także różnego rodzaju inicjatywy – społeczne, kulturalne, charytatywne – wokół których integruje się lokalna wspólnota. Chodzi o powstrzymanie niekorzystnych tendencji w społeczeństwie poddawanym presji gospodarki rynkowej. 

SKOK-i to instytucje, które istnieją w Polsce od ponad 20 lat. Stabilność, tradycja, misja – to cechy wyróżniające Kasę Stefczyka.

Sektor SKOK tworzy ponad 50 niezależnych podmiotów. Niektóre SKOK są dużymi instytucjami z wieloma oddziałami w całej Polsce (np. Kasa Stefczyka), inne to niewielkie, podmioty o charakterze regionalnym – można do nich zaliczyć np. SKOK im. św. Jana z Kęt posiadający kilkanaście oddziałów. Każdy z nich działa niezależnie i odrębnie kształtuje swoją sytuację finansową.

Słowa kluczowe: SKOK

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.