Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Po co jesteśmy?

Portal czasnafinanse.pl powstał, aby pomagać internautom w poruszaniu się wśród różnych ofert instytucji finansowych.

Nie tylko przedstawia je, ale przede wszystkim stara się obiektywnie wyjaśnić korzyści i zagrożenia z nich wynikające. Nie poprzestaje więc tylko na suchych definicjach, lecz opisuje konkretne mechanizmy, np. wpływające na wysokość oprocentowania kredytów i lokat.

Portal stara się doradzać konsumentom nie tylko w kontaktach z instytucjami finansowymi. Znajdziemy w nim informacje o zasadach reklamacji, czy egzekwowania wypłat ubezpieczeń.

Stąd też cały serwis poświęcony budżetowi domowemu. Wiadomo bowiem, że bliższa koszula ciału, a więc problemy naszej rodzinnej małej ekonomii, a nie ciekawe, lecz abstrakcyjne dla przeciętnego Polaka, metody gry na giełdach.

Wreszcie, oddajemy Państwu do dyspozycji wiedzę naszych ekspertów, którzy praktycznie wspomagają ludzi w ich kłopotach z finansami w Ośrodkach Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego.

Placówki te prowadzi od lat Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej w pięciu polskich miastach. Zapraszamy więc Państwa do przedstawiania tym specjalistom problemów w zakładce "Popularne pytania i odpowiedzi". Wierzymy, że ich odpowiedzi pomogą nie tylko zrozumieć zjawiska gospodarcze, ale również rozwiązać wiele, konkretnych codziennych problemów.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.