Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Powrót do strony Kredyty

Opisz swoją historię

Jak to działa?

Poręczenie kredytu a wypowiedzenie umowy kredytowej

Agnieszka

Mam problem, jak chyba wszyscy tutaj, z długami. Moj mąż wziął kredyt w 2005 roku dla znajomego z pracy, na początku raty były płacone w terminie, więc poręczył mu 2 kredyt, a potem 3. Od 2009 roku kolega wyjechał za granicę. Kontakt się z nim urwał, a do spłaty zostało jeszcze około 60 tys. zł i umowy już dawno wypowiedziane. Mąż prowadzi firmę, dzięki której obroty na koncie miesięcznie wynoszą ponad 150 tys., ale z powodu BIKU i KRB nie może wziąć żadnego kredytu chociażby na to, żeby spłacić to zadłużenie. Proszę o pomoc, jak wybrnąć z tej sytuacji?

zobacz odpowiedź eksperta

Zajęcie komornicze - pożyczka na komornika

Ewa

Mam zajęcia komornicze swoich rachunków bankowych w pięciu, różnych instytucjach finansowych. Czy wobec tego mogę liczyć na kolejną pożyczkę?

zobacz odpowiedź eksperta

Zajęcie majątku - zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Ksenia

Czy jeżeli ktoś ma wzięty kredyt na zakup domu, to w razie długów komornik ma prawo wejśc na majątek tej osoby? Zaznaczam, że kredyt nie był wysoki, a majątek jest dużo większy - tak, że po spłacie kredytu i spłacie innych długów na wszystko by starczyło. Tylko czy dobrowolnie ta osoba będzie chciała sprzedać majątek, lub gdy nakaże jej sąd, co w takiej sytuacji. A jest mi dłużna i w takiej sytuacji, czy odzyskam swoje pieniądze, żeby mnie spłaciła.

zobacz odpowiedź eksperta

Pętla kredytowa - jak uniknąć komornika

Urszula

Moja teściowa nabrała w wielu bankach kredytów. Wpadła w pętlę finansową. Ma już komornika, który zabiera 1/4 emerytury. 2 windykacje, które już chcą oddać sprawę do komorników. O tych kredytach nikomu nie mówiła. Dopiero gdy przechwyciliśmy pisma, to wyszło na światło dzienne. Jak można uprosić te firmy, żeby jeszcze chciały negocjować, ażeby nie odawały spraw do komorników?

zobacz odpowiedź eksperta

Windykacja za granicą - ściąganie długów a pobyt za granicą

Anna

Witam, jestem bardzo zaniepokojona bo wspólnie z Chłopakiem wyjechaliśmy za granicę i niestety nasze drogi się rozeszły. W Polsce zostawił mnie i swoje długi, których nie chciał spłacać. Czuje się odpowiedzialna za to, ponieważ zawsze chciałam żyć godnie i szczęśliwie. Dlatego nasz związek się rozpadł z powodu braku odpowiedzialności z jego strony. W jaki sposób mogę to zgłosić, żeby komornik wsiadł mu na konto za granicą i ściągnął swoje należne pieniądze.

zobacz odpowiedź eksperta

Zadaj pytanie ekspertowi

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.