Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Powrót do strony Kredyty

Opisz swoją historię

Jak to działa?

Restrukturyzacja kredytu po śmierci poręczyciela

Karolina

Moja mama wzięła kredyt 12 tysięcy. Ma rentę w wysokości 600 zł, mój tata musiał jej poręczyć kredyt bo nie miała zdolności. W grudniu tata zmarł i mama nie jest w stanie spłacać raty, która wynosi miesięcznie 350 zł. Co ma w tym przypadku zrobić?

zobacz odpowiedź eksperta

Co bedzie jak brat przestanie spłacać nasz kredyt?

Kasia

Razem z mężem 4 lata temu chcieliśmy pomóc bratu i jego żonie i staliśmy się współkredytobiorcami przy zakupie dla nich mieszkania "rodzina na swoim". Brat wziął rozwód i zaczęły się problemy ze spłata kredytu. Ja z mężem oczywiście spłacamy, ale co się stanie jak brat, czy jego była żona nie będą spłacać kredytu. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na mieszkaniu. Czy powinnam stale wpłacać raty? Czy w momencie kiedy któreś z nich nie wpłaci swojej części raty bank postawi cały kredyt do natychmiastowej spłaty? Czy udać się do banku z informacją o swoich obawach?

zobacz odpowiedź eksperta

Kredyt rodzina na swoim a rozwód

Paweł

Cztery lata temu wraz z żoną zaciągnęliśmy kredyt w banku z dopłatą „Rodzina na swoim”. Niestety będzie rozwód i mam takie pytanie, czy będziemy musieli zwrócić odsetki z tych czterech lat dofinansowania kredytu?

zobacz odpowiedź eksperta

Konsolidacyjny kredyt hipoteczny - brak zdolności kredytowej

Monika

Mam z mężem 20 tys. zadłużenia. Chcemy wziąć kredyt pod hipotekę, ale w tej sytuacji nie mamy zdolności finansowej. Czy są banki, które pomagają w takich sytuacjach?

zobacz odpowiedź eksperta

Zostaliśmy sami z kredytem brata

Anna

Wyszłam ponownie za mąż. Mój mąż zanim mnie poznał zaciągnął ze swoim bratem, jak i jego oraz swoją żoną kredyt hipoteczny na zakup mieszkania dla brata i jego rodziny. Niestety ich drogi się rozeszły, a teraz gdy my nie mamy własnego kąta okazało się, że mój mąż mimo dobrych zarobków nie posiada wystarczającej zdolności kredytowej. Nie mamy mieszkania, ponieważ mój mąż jest nie poręczycielem, a współkredytobiorcą. Wszelkie rozmowy z bratem nie skutkują, po prostu nie chce nam pomóc, przestał nas znać. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Jesteśmy bezsilni. Kredyt jest zaciągnięty na 30 lat, pewnie nie doczekamy naszego mieszkania. Proszę o pomoc!

zobacz odpowiedź eksperta

Zadaj pytanie ekspertowi

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.