Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Powrót do strony Kredyty

Opisz swoją historię

Jak to działa?

Chłopak naciagnął mnie na kredyt

Ania

Mój chłopak (mieszkający za granicą) poprosił mnie o wzięcie kredytu gotówkowego, ponieważ miał problemy. Łącznie wzięłam mu 20 tys. kredytu, otrzymałam od niego wpłatę tylko na jedną ratę. Od tej pory nie wpłacił mi ani złotówki, czekałam 1,5 miesiąca. Swoje środki finansowe na spłatę rat wyczerpałam i zostałam bez grosza spłacając kredyt, który mu wzięłam. Informowałam go, żeby spłacił raty i oddał mi pieniądze, które jest mi winny. Niestety z jego strony brak odzewu. Co w tym przypadku mogę zrobić? Czy zgłaszając sprawę na policję mam duże szanse na to, że odda mi pieniądze?

zobacz odpowiedź eksperta

Dom za mieszkanie i kredyt

Michał

Mam obecnie mieszkanie z kredytem, mały kredyt 30 tys. - tyle zostało do spłacenia, ale ostatnio na rynku nieruchomości w moim mieście pokazało się ogłoszenie, które przykuło moją uwagę, dom za około 260 tys. do remontu. Na remont trzeba min. 50-60 tys.. Czy jest możliwość jakiegoś kredytu konsolidacyjnego? Jak rozliczyć remont?

zobacz odpowiedź eksperta

Zdolność kredytowa - czy brać kredyt z rodzicami

Ola

Witam, czy mogę się starać o kredyt z tatą? Mój mąż nie pracuje i tylko ja mam najniższa krajową, oczywiście na papierze, więc moja zdolność kredytowa jest bardzo mała, a nie mam wkładu własnego. Tato jest na stałej emeryturze 1600 zł netto.

zobacz odpowiedź eksperta

Chcę szybciej spłacić kredyt

Danuta

Chcę spłacić kredyt hipoteczny po 4 latach. Przez te lata spłacałam tylko odsetki 2000 zł miesięcznie. Kredyt był na 20 lat, 180 000 zł. Chcę wiedzieć, czy te odsetki, lub część, wejdą w dług zaciągniętego kredytu.

zobacz odpowiedź eksperta

Rodzice chcą ufundować nam dom

Agnieszka

Jestem krótko po ślubie. Moi rodzice chcą kupić mi i mężowi dom. Biorą w tym celu kredyt na 15 lat. Ten dom jest brany pod hipotekę. Nie wiem czy mogę dla pewności dać moim rodzicom jakiś dokument, który będzie potwierdzał, że ja będę wraz z mężem właścicielem od momentu kiedy będziemy tam mieszkać? Nie chcemy ładować pieniądze w remonty, a po kilku latach dowiedzieć się, że zapewnienia rodziców o darowiźnie były fikcją. Co było by gdyby któremuś z kredytobiorców coś się stało i nie mógłby spłacać tego kredytu? Czy dom zabrano by nam? W jaki sposób mogę zapewnić sobie to, że ten dom będzie nasz?

zobacz odpowiedź eksperta

Zadaj pytanie ekspertowi

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.