Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Powrót do strony Kredyty

Opisz swoją historię

Jak to działa?

Kredyt hipoteczny z teściową i rozwód

Kuba

Wziąłem kredyt hipoteczny łącznie z żoną i teściową na okres 7 lat. umowa między nami była taka, że my z żoną spłacamy 2/3, a teściowa 1/3. Po 3 latach spłacania teściowa w ramach tego kredytu dobrała pewną kwotę (około 20 tys.), co wydłużyło czas kredytu o kilka lat. Ustaliliśmy między sobą, że my z żoną będziemy spłacać tylko naszą część przez okres określony w pierwotnej umowie, a potem teściowa sama spłaci resztę. Obecnie planuję rozwód z żoną i chciałbym jakoś prawnie zabezpieczyć się przed zmianą naszych ustaleń ze strony żony i teściowej. Jak to można załatwić, czy wystarczy umowa np. notarialna?

zobacz odpowiedź eksperta

Jak przejać mieszkanie z kredytem po zmarłym rodzicu?

Marek

Niedawno zmarł mój ojciec, wspólnie z moją mamą posiadał mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym. Tata nie pozostawił testamentu. Moja mama chciałaby zrzeknąć się swojej części, brat również na moją rzecz. Moje pytanie dotyczy spłaty kredytu. Czy jest on kontynuacją, tzn. spłacam dalej to co zostało? Czy może jest on naliczany na nowo (ewentualne dodatkowe koszty kredytu, czy jest możliwa zmiana rat- wydłużenie czasu, aby obniżyć ratę)? Chciałbym przyjąć to mieszkanie, ale zupełnie nie wiem jak to rozwiązać. W skrócie, chcemy to przeprowadzić w ten sposób: mama przepisuje mi swoją połowę, która jej przysługuje, a drugiej części po zmarłym tacie wraz z bratem zrzekają się na moją korzyść tak, aby mieszkanie było całe moje.


zobacz odpowiedź eksperta

Jak poprawić swoją historię w BIK

Ania

Zostałam wpisana na listę dłużników w BIK (opóźnienie w spłacie ok. 100 dni) . Wszystkie należności są aktualnie stopniowo spłacane. Aktualnie potrzebuję kredytu na ok. 150 tys. przy wysokich zarobkach, więc mam zdolność kredytową. Prowadzę własną działalność. Proszę o radę czy w tej sytuacji mam szansę na kredyt. Jakie kroki mogę podjąć, by zwiększyć szansę na jego otrzymanie? Czy wystarczyłoby spłacenie wszystkich wcześniejszych należności i nie będę już widniała w rejestrze jako dłużnik ?

zobacz odpowiedź eksperta

Chcę skorzystać z oferty konsolidacji

Dorota

Mam do spłacenia kredyt i karty kredytowe. Moja sytuacja finansowa się zmieniła, mam gorzej płatną pracę i jest mi ciężko spłacać terminowo raty, chciałabym skonsolidować wszystkie zobowiązania na dłuższy okres spłaty. Proszę o radę.


zobacz odpowiedź eksperta

Kredyt bez zdolności kredytowej

Paulina

Chciałabym wziąć pierwszy w swoim życiu kredyt, ale nie mam zdolności kredytowej. Nie ma też kto być współkredytobiorcą. Co zrobić, aby jednak dostać kredyt? Bardzo proszę o radę :)


zobacz odpowiedź eksperta

Zadaj pytanie ekspertowi

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.