Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Powrót do strony Kredyty

Opisz swoją historię

Jak to działa?

Żona nie chce spłacać wspólnego kredytu

Marek

Razem z żoną wzięliśmy kredyt. Jest teraz problem - jestem już po rozwodzie, a kredyt spłacam sam. Do tego dochodzą alimenty, no i na życie mi nie wystarcza. A teraz zażyczyła sobie 60 tys., jako jej pół majątku i że mam ją spłacić.

zobacz odpowiedź eksperta

Mąż nie chce spłacać kredytu

Anita

Witam. Wzięłam dla męża kredyt na jego długi w kwocie 15 tys. zł. Spłacił 4 raty, a zostało 26 do których się przyznaje - mam świadków. Rozeszliśmy się,  mąż straszy mnie, że przestanie spłacać. Co mogę zrobić, wszystkie pieniądze z kredytu zabrał,  ja zostałam z dwójką dzieci na utrzymaniu. Proszę o poradę.

zobacz odpowiedź eksperta

Chcę podzielić działkę i wykreślić bank z hipoteki

Michalina

Posiadam kredytowaną działkę na 60 tys. zł ( bank w hipotece do 80 tys. zł ), którą podzieliłam geodezyjnie na dwie działki. Chciałabym jedną sprzedać i tym samym wykreślić bank z hipoteki jednej z działek, czy jest to możliwe? Czy musi to być minimum 40 tys. zł, czy 30 tys. zł?

zobacz odpowiedź eksperta

Pytanie do eksperta o kredyty

Monika

Witam, mam takie pytanie. Kilka lat temu wzięłam pożyczkę hipoteczną pod zastaw działki, na rozpoczęcie budowy domu. W tej chwili zostało mi do spłaty 35 tyś. kapitału. Czy istnieje szansa kolejnego kredytu, lub pożyczki pod zastaw tej zadłużonej działki (z wybudowanym już domem), po to żeby spłacić dotychczasową pożyczkę (35 tyś.) i dobranie jeszcze dodatkowo 150 tyś na wykończenie domu?

zobacz odpowiedź eksperta

Wzięłam kredyt dla rodziny, a tylko ja go spłacałam

Ewelina

Witam, mam kilka pytań dotyczących kredytu gotówkowego na potrzeby rodziny. W roku 2007 wzięłam kredyt gotówkowy. Podpisałam go tylko ja, ponieważ mój ówczesny małżonek nie pracował, ja prowadziłam dzielność gospodarcza . Kwota tej pożyczki pokryła nasze zobowiązania za rachunki i domowe potrzeby, zakup mebli, mały remont oraz zapłatę długu komorniczego męża. Mąż był oczywiście poinformowany o tym kredycie. Od początku miałam go sama na głowie, nigdy się nie dołożył nawet złotówką do raty. Od roku 2010 jestem po rozwodzie. Kredyt spłaciłam w roku 2013 w czerwcu. 
Moje pytanie brzmi: Czy mogę odzyskać połowę spłaconych pieniędzy? Kredyt od 2010 roku do 2013 spłacany był już po rozwodzie. Ile by mnie to kosztowało? Kredyt opiewał na kwotę około 22 000. W czasie trwania małżeństwa mąż pracował dorywczo, nie miał stałego źródła dochodu, nie ma na to żadnego dokumentu. Czy ma to jakieś znaczenie, że był na moim utrzymaniu. Mieliśmy wspólnotę majątkową. Proszę o wskazówki i porady. Z góry dziękuję.

zobacz odpowiedź eksperta

Zadaj pytanie ekspertowi

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.