Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Powrót do strony Kredyty

Opisz swoją historię

Jak to działa?

Mogę spłacać kredyt, ale z niższą ratą

Ania

Wzięłam kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej w IdeaBank. Miała to być sprzedaż prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej, lub internet. Miałam wspaniałe plany, spotkania z klientami, doradztwo - jak i gdzie można się ubrać, pomalować itd. Spotkania w domu i u klienta. Ale niestety nie wyszło. Do maja spłacałam kredyt w wysokości 3400 PLN, ale straciłam pracę i nie wiem co mam dalej robić. Jestem w stanie spłacać kredyt w wysokości ok. 1500 PLN, ale z chęcią bym przeniosła do innego banku. Sama nie wiem co mam robić.

zobacz odpowiedź eksperta

Poręczyłem kredyt, kolega ma gospodarstwo, a mnie grozi komornik

Marta

Co zrobić, gdy mój kolega podżyrował komuś kredyt, a ta osoba go nie spłaca? Dodam, iż osoba, która wzięła kredyt posiada gospodarstwo rolne i inne wartościowe przedmioty. Czy komornik zajmie dochody żyranta, czy najpierw upomni się o majątek osoby, która brała kredyt?

zobacz odpowiedź eksperta

Pytanie do eksperta o kredyty

Ania

Wzięłam kredyt konsolidacyjny na mieszkanie. Na początku raty płaciłam w terminie, ale okazało się, że ten kredyt nie pospłacał mi całych kredytów tylko kapitał. Zaczęłam dostawać pisma z banków, dogadałam się z nimi i płaciłam, ale zaczęło mi brakować pieniędzy. Poprosiłam o wstrzymanie kredytu na 3 miesiące -zgodzili się, ale na dwa. Po jakimś czasie poprosiłam o zmniejszenie rat -nie zgodzili się i wypowiedzieli mi umowę. Trafiłam do windykacji, ale cały czas coś wpłacałam, dogadałam się na daną sumę telefonicznie. Było ok, ale nie wpłaciłam dwa razy, oddali mnie do komornika. Teraz proszę bank o ugodę na piśmie. Niby nie można, a za chwilę mówią że można. No to proszę o promesę o stanie zadłużenia, bo chcę sprzedać mieszkanie i oddać dług. Nic z tego...

zobacz odpowiedź eksperta

Pytanie do eksperta o kredyty

kachna64

Wzięłam z mężem kredyt hipoteczny na zakup domu. Bywało różnie ze spłatami rat, ja nie pracowałam, później rozwód, trochę kasy dla Banku, ale skończyło się na zajęciu komorniczym i pierwszej licytacji(nieskutecznej)... i grom z nieba - mąż nie żyje. Rodzina zrzekła się długu. Czy ja muszę spłacić cały dług, czy tylko moją połowę? Mam skromną rentę rodzinną z ZUS i nie stać mnie na duże raty...

zobacz odpowiedź eksperta

Pytanie do eksperta o kredyty

Żaneta

Chciałabym starać się z mężem o kredyt na budowę domu, ale niestety mamy zadłużenie w innym banku na kwotę 64 tys. zł, rata wynosi około 1600 zł, czas spłaty to jeszcze 4 lata i 7 miesięcy. Dochód na rękę wynosi 3500 zł. Chcielibyśmy spłacić ten kredyt z kredytu, który byśmy otrzymali. Mieszkamy z teściową i nasze wydatki na życie są bardzo małe, nie posiadamy dzieci. Jaka jest szansa aby otrzymać kredyt na budowę? Posiadamy swoją działkę.

zobacz odpowiedź eksperta

Zadaj pytanie ekspertowi

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.