Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Powrót do strony Kredyty

Opisz swoją historię

Jak to działa?

Kredyt mieszkaniowy dla dwojga bez ślubu

Jacek

W przyszłym roku zaplanowałem ślub. Wcześniej oboje chcemy wspólnie kupić mieszkanie na kredyt. Czy brak ślubu może uniemożliwić nam wzięcie tego kredytu?

zobacz odpowiedź eksperta

Pytanie do eksperta o kredyty

Tomasz

W 2005 roku podżyrowałem koledze kredyt w wysokości 8 tys. zł. Oczywiście kolega nie spłacił i sprawa trafiła do działu windykacji. Musiałem wszystko spłacić. Wiem, że jestem w BIK, gdzie jest napisane, że kredyt spłacony. Chcę wziąć z żoną kredyt hipoteczny i moje pytanie brzmi - jak w tej sytuacji zachowują się banki? Czy przymykają oko na to, że byłem tylko żyrantem, ale jest spłacone? Czy traktują to bardzo rygorystycznie?

zobacz odpowiedź eksperta

Narzeczony jest rolnikiem bez zdolności kredytowej

Basia

Witam serdecznie, mój narzeczony odziedziczył dom, który został zbudowany po II WŚ, który wymaga generalnego remontu. Chcemy wziąć kredyt hipoteczny na jego remont- 150 000 zł. Ja mam umowę o pracę, narzeczony jest rolnikiem, zarejestrowanym w KRUS-ie. Niestety całe gospodarstwo, w którym pracuje jest zapisane na jego ojca - on formalnie nie ma nic, nawet umowy. Regularnie opłaca składki w KRUS, dostaje wynagrodzenie od ojca. Czy jest jakakolwiek szansa na uzyskanie kredytu? Banki nie chcą udzielić zdolności, ponieważ narzeczony oficjalnie nie może udokumentować przychodów. Co robić?

zobacz odpowiedź eksperta

Czy spłacać kredyt jeśli bank upadł?

Artur

Witam serdecznie, dostałem list od komornika o spłatę kredytu, przeszło 20 tys., jednakże bank, w którym zaciągnąłem kredyt upadł. Teraz nie wiem, co mam robić, czy spłacać, czy nie spłacać? Da się z tego jakoś wybronić?

zobacz odpowiedź eksperta

Pytanie do eksperta o kredyty

Ilona

Chciałabym zaciągnąć pożyczkę na spłatę chwilówek. Niestety nie mam zdolności kredytowej - zakład pracy jest w likwidacji. Czy jest szansa?

zobacz odpowiedź eksperta

Zadaj pytanie ekspertowi

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.