Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Sprawdź co ma na Ciebie BIK

SPRAWDZICWBIKUCznF

W Biurze Informacji Kredytowej (BIK) warto sprawdzić informacje o nas nim wystąpimy z wnioskiem o kredyt czy pożyczkę. Chodzi o to, aby nie zostać zaskoczonym odmową. Każda instytucja finansowa (bank czy SKOK) weryfikuje nas bowiem w rejestrach BIK. Mogą w nich znaleźć się np. wpisy o zobowiązaniach, które już spłaciliśmy, ale pożyczkodawca/kredytodawca nie zawiadomił o tym BIK i nadal jesteśmy obarczeni nieistniejącym zobowiązaniem.

Może jednak być i tak, że to my zapomnimy zapłacić jakiś rachunek i wtedy trafimy do bazy. Wiele takich sytuacji jest prawdopodobnych, bo BIK posiada informacje o ponad 23 mln osób oraz ponad 130 mln rachunków (także zamkniętych). Trafiają tam wszystkie osoby, które spłacają obecnie, lub korzystały w przeszłości z kredytów bankowych. Dotyczy to zarówno kredytów ratalnych, jaki i debetu na rachunku czy korzystania z karty kredytowej. Na listę BIK trafiają także osoby będące poręczycielami innych kredytobiorców.

Sprawdzenia historii kredytowej można dokonać na stronie www – bik.pl. Z oferty dedykowanej klientom indywidualnym wybieramy Profil Kredytowy Plus.

Rejestracja użytkownika – założenie konta wiąże się z podaniem adresu e-mail oraz akceptacją regulaminu.

Wybór konta – do dyspozycji mamy konto Próbne dające możliwość wygenerowania jednego raportu (bezpłatne przez 60 dni) lub konto Premium dające możliwość wygenerowania 12 raportów.

Potwierdzenie tożsamości – do wyboru są trzy opcje: skan dowodu osobistego, kwalifikowany podpis elektroniczny, list polecony z potwierdzeniem odbioru. Jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa i potwierdzenia wiarygodności.

(Fot. freeimages.com)

Słowa kluczowe: Kredyt bankowy, zadłużenie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.