Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Spada poziom zaległego zadłużenia Polaków

SPADADLUGCznF

Spada łączne, zaległe zadłużenie Polaków, taki wniosek towarzyszy 25. już edycji Raportu InfoDług, przygotowanego przez BIG InfoMonitor S.A. Na koniec września zaległe zadłużenie wyniosło 39,03 miliarda złotych, co stanowiło kwartalny spadek o 820 milionów złotych, tj. 2,6%. Na koniec września ponad 2,287 miliona osób nie regulowało swoich zobowiązań w terminie, jednak liczba dłużników spadła o ponad 10 tysięcy osób w stosunku do poziomu z czerwca br..

Od sześciu miesięcy spada również, przypadające na przeciętnego dłużnika, średnie zaległe zadłużenie, jednak jego poziom jest nadal wysoki, ponieważ zaległe zadłużenie klienta podwyższonego ryzyka wynosi 17.066 zł.

Wskaźnik terenowy

52,26% wszystkich niespłaconych zobowiązań Polaków powstaje w czterech województwach, tj. województwo śląskie, mazowieckie, dolnośląskie i wielkopolskie, dla których zaległe zadłużenie to ponad 20,39 miliarda złotych. W tych województwach mieszka również najwięcej dłużników, jednak zestawiając wartości liczby mieszkańców z liczbą klientów podwyższonego ryzyka okazuje się, że największy odsetek dłużników przypada w  lubuskim i oraz zachodniopomorskim.

Rekordowy wynik

BIG InfoMonitor S.A. podaje jednocześnie w raporcie InfoDług, że ponad 60% przeterminowanych długów, to zobowiązania poniżej pięciu tysięcy złotych. Nie zmienia to jednak faktu, że pierwszą dziesiątkę osób o najwyższym przeterminowanym zadłużeniu zamyka osoba, której dług przekracza 18 milionów złotych. Mimo wszystko to stosunkowo niewiele w porównaniu z wynikiem dłużnika- rekordzisty, którego niespłacone w terminie zobowiązania wynoszą już 108 milionów złotych i cały czas rosną.

(Fot. sxc.hu)

Słowa kluczowe: zadłużenie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.