Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Myśl o kredycie

MYSLOKREDYCIECznF

Zaciągnięcie zobowiązania finansowego zawsze musi być dokładnie przemyślane. Powinno uwzględniać każdorazowo możliwie wiele aspektów powiązanych z wyborem najkorzystniejszej oferty, ale także naszymi możliwościami finansowymi, stabilnością dochodów, czy warunkami spłaty już zaciągniętej pożyczki.

Pożyczka gotówkowa

Zaciągnięcie kredytu, lub pożyczki gotówkowej, np. udzielanej na nawet 10 lat pożyczki gotówkowej oferowanej w Kasie Stefczyka, jest uzasadnione w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych wydatków spowodowanych wystąpieniem zdarzeń losowych. Wzięcie pożyczki będzie miało więc sens, gdy zgromadzone oszczędności nie wystarczą na np. zakup nowej lodówki, gdy stara odmówi posłuszeństwa, czy będziemy zmuszeni do pokrycia kosztów dodatkowego leczenia, lub rehabilitacji.

Zaciągnięcie pożyczki gotówkowej będzie również uzasadnione, gdy uzyskane w ten sposób środki pozwolą nam na inwestycje, które mogą wpłynąć na polepszenie naszej sytuacji majątkowej. Przykładem może być tu sfinansowanie prawa jazdy, które pozwoli nam na uzyskanie awansu, czy zakup samochodu, który umożliwi nam rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Kredyt mieszkaniowy

Skorzystanie z oferty kredytów mieszkaniowych ma wiele zalet, ponieważ pozwala na zakup nieruchomości, a tym samym np. zwalnia kredytobiorcę z  konieczności ponoszenia kosztu wynajmu. Dzięki kredytowi będziemy więc w stanie nabyć mieszkanie i generować własny majątek, zamiast co miesiąc przekazywać niemałą kwotę wynajmującemu. Dodatkowo zakup mieszkania jest wydatkiem na tyle dużym, że gromadzenie własnych oszczędności trwałoby zbyt długo. Warto tu zwrócić uwagę także na to, że np. z kredytu mieszkaniowego w Kasach Stefczyka mogą skorzystać także osoby, które już posiadają własną nieruchomość, jednak wymaga ona modernizacji, czy remontu. Spłata kredytu rozłożona na dłuższy okres pozwoli wtedy na dokonanie koniecznej przebudowy, a jednocześnie nie będzie stanowiła dużego obciążenia domowego budżetu.

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny Kas Stefczyka będzie za to pomocny, gdy dotychczasowe zobowiązania kredytowe zaczną nas przerastać. Konsolidacja wcześniejszych kredytów pozwoli na odzyskanie płynności finansowej, a nowa niższa rata kredytu konsolidacyjnego nie będzie stanowiła już tak dużego obciążenia, jak suma dotychczas opłacanych rat. To przy tym bardzo wszechstronne rozwiązanie, ponieważ kwota pożyczki może wynosić tu nawet 160.000 zł, a maksymalny okres kredytowania to aż 120 miesięcy.

Zaciągniecie zobowiązania kredytowego winno być traktowane jako inwestycja, która pozwala nam na sfinalizowanie zakupu przydatnych, lub niezbędnych dóbr. Nie powinniśmy za to traktować kredytów, jako narzędzia umożliwiającego spełnienia błahych zachcianek.

(Fot. sxc.hu)

Słowa kluczowe: Kredyt bankowy, Kredyt hipoteczny

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.