Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Kredyt zawsze można negocjować

KREDYTNEGOCJOWACCznF

Po roku – dwóch latach regularnego spłacania kredytu można złożyć wniosek o obniżenie marży bankowej. Są szanse na powodzenie, bowiem każdej instytucji finansowej zależy na solidnych klientach. Zawsze też pozostaje wyjście w postaci kredytu refinansowego w innej instytucji.

Pożyczkodawcom powinno więc tym bardziej zależeć na utrzymaniu osób systematycznie spłacających pożyczki, im więcej pojawia się na rynku ofert konsolidacyjnych. Produkty takie są opracowywane m.in. z myślą o przyciągnięciu klientów konkurencji, choćby w zamian za jedną niższą ratę.

Jeśli więc nasz dotychczasowy bank odmówi obniżenia marży, to zawsze możemy poszukać kredytów refinansowych w innych instytucjach. Tu też nie należy poprzestawać na jednej próbie.

Najpierw sprawdź w Sieci

Porównywarka kredytów szybko znajdzie typowe oferty i warunki otrzymywania kredytów. Jeśli wybierzesz już takie oferty w Internecie, to możesz udać się do wybranej instytucji finansowej. Po uzyskaniu od niej informacji warto spróbować znaleźć doradcę finansowego. Zwłaszcza banki zagraniczne mają skomplikowane systemy sprzedaży i może okazać się, że doradca ma tańszą ofertę produktu od banku, z którego ten produkt pochodzi.

Pytaj o RRSO

Przy takich poszukiwaniach nie wolno ograniczać się do parametrów podawanych przez pracowników banków, czy doradców finansowych. Koniecznie trzeba dopytać się o RRSO – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, która jest odzwierciedleniem całkowitych kosztów zobowiązania w skali roku.

Ponadto zbieraj oferty w wersji elektronicznej, lub papierowej (najlepiej z pieczątką).

Korzystne będzie wzmocnienie zdolności kredytowej

Poprawisz ją wybierając kredyt, lub pożyczkę ze:

  • spłatą w ratach równych (stałych),
  • maksymalną długością okresu kredytowania,
  • walutą, w której będziesz spłacał kredyt,
  • a także opracujesz plan redukcji swoich kosztów stałych.
(Fot. freeimages.com)

Słowa kluczowe: Kredyt bankowy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.