Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Kalkulator pożyczek

KALKULATORPOZYCZEKCznF

Każda zaciągana pożyczka powinna być optymalna. Co to znaczy? Znaczy to, że jej poszczególne parametry winny najlepiej odzwierciedlać możliwości i potrzeby pożyczkobiorcy. Do czego w tym kontekście przydają się umieszczone na stronach instytucji finansowych kalkulatory pożyczek?

Zamieszczane na stronach internetowych instytucji finansowych kalkulatory pożyczek nie muszą być wprawdzie ostateczną ofertą - w stu procentach odpowiadającą warunkom kredytowania, jednak mimo swojego szacunkowego charakteru są to narzędzia, które mogą być dla potencjalnego pożyczkobiorcy bardzo pomocne.

Zalety prezentacji

Aby z danego kalkulatora skorzystać wystarczy wejść na stronę internetową danej instytucji finansowej. Dużym plusem jest tu więc dostępność, ale i to, że kalkulatory tego typu dostosowywane są do aktualnej oferty danej instytucji, więc ich wyliczenia, mimo swojego szacunkowego charakteru, wiernie odzwierciedlą warunki najświeższych propozycji i promocji.

Kalkulatory tego typu umożliwiają skontrolowanie wszystkich najważniejszych parametrów kredytowania, więc np. czas obowiązywania umowy, rodzaj rat, wysokość rat, stopę oprocentowania w skali roku, rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, prowizję, a także ewentualne koszty dodatkowe.

Dostępne wariacje

Kalkulatory te nie tylko przedstawiają te informacje, ale umożliwiają także zmianę części z nich, co pozwoli na dostosowanie warunków pożyczki do potrzeb i preferencji potencjalnego pożyczkobiorcy. Dwoma głównymi zmiennymi jest w tym przypadku długość okresu kredytowania, a także oczywiście wysokość pożyczki. Ich zmiana powoduje przy tym automatyczne skalkulowanie i przedstawienie zaktualizowanej wysokości raty zobowiązania. Dla przykładu korzystając z kalkulatora Pożyczka Internetowa Obniżka, dostępnego na stronie www kasastefczyka.pl ustalamy, że:

- jesteśmy zainteresowani pożyczą w wysokości 25.000 zł, którą chcemy spłacić w okresie 48 miesięcy, a system automatycznie wskazuje nam, że rata miesięczna takiego zobowiązania wyniesie 683,16 zł.

- dochodzimy jednak do wniosku, że niepotrzebna nam aż tak duża kwota, więc zmieniamy jej wysokość na 10.000 zł. Przy niezmiennym okresie kredytowania, wynoszącym 4 lata, wysokość raty zmniejsza się do poziomu 273,26 zł.

- mimo wszystko bylibyśmy zainteresowani zobowiązaniem, którego miesięczna rata nie byłaby wyższa od 250 zł, więc wydłużamy okres kredytowania do 60 miesięcy, przez co rata pożyczki maleje do poziomu 232,68 zł.

Jak pokazuje powyższy przykład, kalkulatory pożyczkowe znajdujące się na stronach internetowych instytucji finansowych mają jedną główną zaletę, tj. pozwalają na zoptymalizowanie warunków kredytowania.

(Fot. freeimages.com)

Słowa kluczowe: Kredyt bankowy, Kredyt hipoteczny

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.