Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

„Żyj finansowo!” w 2013

ZYJFINANS13CznF

Nie tylko uczniowie, ale również ich opiekunowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o finansach dzięki kolejnej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej (SKEF). Projekt wsparli: Biuro Informacji Kredytowej, Fundacja im. Franciszka Stefczyka, SKOK Ubezpieczenia, Towarzystwo Finansowe SKOK i Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”.

Dwunastu uczniów, których prace konkursowe zostały najwyżej ocenione, przyjechało wraz z opiekunami – trenerami projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym” do Sobieszewa na finał konkursu. Sam przyjazd był już dla tych najlepszych formą nagrody.

Po, w wielu przypadkach długiej i męczącej, podróży, młodzież nie miała czasu na odpoczynek. Pierwszy dzień zmagań rozpoczęły zajęcia prowadzone przez Joannę Charlińską z Biura Informacji Kredytowej. Warsztaty poświęcone były budowaniu pozytywnej historii kredytowej, nowym produktom BIK oraz formom dostępu do nich.

Dzień kolejny był dniem wielkiego finału. Zaraz po śniadaniu nastąpiło uroczyste otwarcie i powitanie przybyłych gości. Wśród nich przedstawiciele Biura Informacji Kredytowej: J. Charlińska – Dyrektor Departamentu Rynku Konsumentów, Maciej Duszczyk – Dyrektor Departamentu Rynku Bankowego i Agnieszka Gontarek z Departamentu Marketingu i Komunikacji.

Dwunastka uczniów zmagała się z pytaniami i zadaniami finałowymi. Ten etap pozwolił wyłonić laureatów finału konkursu „Żyj finansowo!”, którymi zostali:

I miejsce – Daniel Kocoł (Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, woj. małopolskim),

II miejsce – Barbara Socha (I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie, woj. wielkopolskie),

III miejsce – Weronika Kazubek (ZS Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie, woj. wielkopolskie).

Pozostali finaliści (w kolejności alfabetycznej):

Magda Brodawka (Katolickie Gimnazjum im. C. Norwida w Białej Podlaskiej, woj. lubelskie),

Małgorzata Chumska (I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie, woj. wielkopolskie),

Adam Kamiński (LO Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Górznie, woj. kujawsko-pomorskie),

Beata Plucińska (ZS Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie, woj. wielkopolskie),

Magdalena Portka (Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, woj. podkarpackie),

Mariola Sech (Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, woj. podkarpackie),

Joanna Taranek (VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie, woj. śląskie),

Małgorzata Tkocz (Zespół Szkół nr 2 w Lubinie, woj. dolnośląskie),

Paulina Urbanik (VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie, woj. śląskie).

Odpowiedzi finalistów oceniało jury konkursu w składzie: Waldemar Kotowski – przewodniczący jury oraz członkowie Maciej Duszczyk i Ewa Kruk.

Po najbardziej wymagającej i stresującej części finału przyszedł czas na kolejne warsztaty. Tym razem, z planowania finansowego, poprowadzone przez W. Kotowskiego – eksperta, a także doradcę metodycznego w zakresie podstaw przedsiębiorczości.

Młodzież głowiła się nad odpowiedziami, a opiekunowie uczestniczyli w zajęciach, poszerzając wiedzę związaną z BIK.

Pomiędzy konkurencjami i warsztatami nie zabrakło czasu na poznawanie nadmorskiego krajobrazu. Zwiedzano okoliczne lasy i plażę. Odbyły się rozgrywki sportowe, wycieczka do Trójmiasta i przejażdżka rowerowa do rezerwatu Ptasi Raj. Wieczorem zaś wszyscy tańczyli do późnych godzin nocnych.

Konkurs odbył się dzięki partnerom i sponsorom projektu „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”. Konkurs wsparli: Biuro Informacji Kredytowej S.A. (www.bik.pl), Fundacja im. Franciszka Stefczyka, której fundatorem jest Kasa Stefczyka (www.kasastefczyka.pl), SKOK Ubezpieczenia (www.skokubezpieczenia.pl) oraz Towarzystwo Finansowe SKOK S.A. (www.tfskok.pl). W szkołach na terenie Podlasia projekt realizowany jest przy współpracy z Fundacją Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” (www.kochampodlasie.pl).

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.