Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Wspierajmy polskie instytucje finansowe

ListSKEFfot

Rynek finansowy stanowi jeden z filarów gospodarki każdego kraju. Istotą prawidłowego rozwoju ekonomicznego jest patriotyzm gospodarczy przedsiębiorstw. Swoją postawą – płaceniem podatków, opieką nad rodzimą kulturą i sztuką – instytucje sektora finansów mogą przyczyniać się do wzmacniania infrastruktury, a w efekcie do poprawy kondycji gospodarstw domowych.

Na polskim rynku usług finansowych działa dziś nieliczne grono podmiotów opartych na polskim kapitale, które chcą i potrafią wywiązywać się ze swoich obowiązków. Do grona tych nielicznych należy Kasa Stefczyka, która podobnie jak wiele spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych stawia sobie za cel realizację misji społecznej – krzewienie patriotyzmu, promowanie tradycyjnych wartości chrześcijańskich oraz – przy współpracy ze Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej - edukacji finansowej i ekonomicznej.

Pełniąc swą misję, Kasa Stefczyka łączy zaangażowanie społeczne z dobrymi wynikami finansowymi. Pierwsze półrocze 2014 roku zakończyła, według danych sprawozdawczych, z zyskiem sięgającym 15 milionów złotych.

W 2012 roku weszła w życie nowa ustawa o SKOK, która poddała spółdzielcze kasy, w tym Kasę Stefczyka nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Od tego czasu eksperci, parlamentarzyści i spółdzielcy zwracają uwagę na nierówne traktowanie instytucji sektora finansowego przez administrację państwową. Uwagę na te nierówności zwracają również członkowie Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej (SKEF), którzy kierują się troską o realizację misji przez polskie instytucje finansowe, o realizację misji przez Kasę Stefczyka.

Dlatego też, aby zaakcentować sprawującej zwierzchność nad nadzorem rynku finansowego Premier Ewie Kopacz zaistniałe problemy, SKEF udostępnia Państwu pismo, do którego wysyłania zachęcamy. List-do-Ewy-Kopacz.

Dynamiczny rozwój i dobre prawo dla polskich instytucji na rynku finansowym jest ważne dla wszystkich uczestników rynku. Prowadzi do zwiększenia konkurencyjności na tym rynku, czego konsekwencją jest oferta korzystniejszych produktów i usług finansowych. Warto zatem dbać, aby Kasy miały odpowiednie warunki do rozwoju, jak również – prezentując postawę obywatelską – dbać o to, aby podmioty działające na rynku traktowane były uczciwie.

Aby zwrócić uwagę Prezes Rady Ministrów na niewłaściwe traktowanie polskich instytucji finansowych, aby zabrać głos w sprawie polskiej gospodarki, zachęcamy do wysłania petycji na adres e-mail Departamentu Spraw Obywatelskich: kontakt@kprm.gov.pl. 

(Fot. freeimages.com)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.