Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Wnioski o 500+ przez rządową stronę www

E-WNIOSEK500CznF

Prawo do wypłaty z rządowego programu 500+ jest przyznawane na dwanaście miesięcy - od 1 października do 30 września. Wyjątkiem był pierwszy okres rozliczeniowy, który rozpoczął się 1 kwietnia 2016 r. i kończy 30 września 2017 r.. W każdym roku należy więc złożyć kolejny wniosek o 500 zł miesięcznie. Rodziny, które nie dostarczą nowego formularza, przestaną otrzymywać świadczenie. Wniosek muszą złożyć nie tylko rodziny, które chcą dołączyć do programu, lecz także te, które już korzystają z niego.

Od 1 sierpnia 2017 r. wniosek o 500 zł na dziecko można składać poprzez stronę www: obywatel.gov.pl. Procedura jest uproszczona, ponieważ część danych z rejestru PESEL i ePUAP wypełnia się w internetowym formularzy automatycznie. Niemniej najpierw trzeba założyć na tej stronie www aktywny profil zaufany. Nowością, która obowiązuje od 1 sierpnia 2017, jest elektroniczny wniosek o świadczenie dostępny na portalu obywatel.gov.pl.

"Wniosek przyzwyczaja nas do zupełnie nowej postaci: bardzo sprawne szybkie klikanie, bardzo uproszczona formuła, dostosowana do urządzeń mobilnych" (smartfony, tablety). Narzędzie powstało dzięki "współpracy z ministerstwem rodziny, które szybko potwierdziło nam jego postać i zgodność z obowiązującymi regulacjami" – stwierdziła Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

Profil zaufany to zbiór informacji o użytkowniku. Wprowadzone dane są weryfikowane. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany, jest wiarygodna — nikt nie może się pod nią podszyć. Dane na profilu zaufanym są odpowiednio zabezpieczone, aby nikt — poza właścicielem — nie miał do nich dostępu i nie mógł ich wykorzystywać. Za pomocą profilu zaufanego potwierdzisz swoją tożsamość w internecie i podpiszesz elektroniczne dokumenty — na przykład gdy składasz wniosek przez internet, nie musisz go drukować, podpisywać i skanować albo dosyłać go pocztą do urzędu. Wystarczy, że podpiszesz go profilem zaufanym.

Fot. pixabay.com

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.