Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Szybszy zwrot nadpłaty podatku PIT dla wielodzietnych

WIELODZIETNIPITCznF

Ministerstwo Finansów oficjalnie ogłosiło, że w roku 2016 rodziny wielodzietne dostaną zwrot nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) w ciągu 30 dni.

„Ministerstwo Finansów kontynuuje akcję preferencyjnego zwrotu przez organy podatkowe nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych. Ministerstwo poleciło urzędom skarbowym sprawne zorganizowanie procesu zwrotu nadpłaty uprawnionym podatnikom. Szybszy zwrot przysługuje podatnikom posiadającym uprawnienia na podstawie ustawy z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny” - poinformowała rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż.

Preferencyjne zasady zwrotu nadpłaty podatku rodzinom wielodzietnym wprowadzono po raz pierwszy podczas ubiegłorocznych rozliczeń podatkowych za rok 2014. W przypadku pozostałych podatników fiskus na zwrot nadpłaty ma trzy miesiące od chwili rozliczenia.

W 2015 r. tylko przez Internet złożono 185 tys. 211 deklaracji PIT-37 i PIT-38 z załącznikiem wskazującym na liczbę trzech i więcej dzieci.

(Fot. freeimages.com)

Słowa kluczowe: zadłużenie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.