Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Stawiamy na więzi członkowskie

WIEZICZLONKOWSKIECznF

Budowanie więzi, integracja lokalnych społeczności i oferta dostosowana do potrzeb rodzin – to nieodłączne elementy działania największej polskiej spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej. Kasa Stefczyka została zbudowana na fundamencie samopomocy. Była i jest ważnym elementem polskiego rynku finansowego, bo działa w oparciu o zasady spółdzielczości. Z usług Kasy korzystają Polacy z potężnych aglomeracji, mniejszych miast, a także mieszkańcy polskich wsi, tworząc wokół swojej instytucji finansowej swego rodzaju wspólnoty.

Kasa Stefczyka i jej partnerzy, w tym Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej (SKEF), od wielu lat budują więzi ze swoimi Członkami. Dzięki Stowarzyszeniu Członkowie Kasy mogą korzystać z bezpłatnych porad z zakresu praw konsumenta czy budżetu domowego, a także uczestniczyć w szkoleniach i seminariach dotyczących bezpiecznego zarządzania własnymi finansami. Z kolei Fundacja Stefczyka wzmacnia więzi członkowskie w Kasie Stefczyka poprzez swoją aktywność w lokalnych społecznościach, która polega na wspieraniu akcji charytatywnych, patriotycznych, kulturalnych czy religijnych.

Kasę Stefczyka wyróżnia wśród instytucji finansowych indywidualne podejście do osób korzystających z jej usług. Oprócz tego, że Członkowie mają zapewnioną profesjonalną obsługę i poradę finansową, mogą także wspólnie z pracownikami placówek spędzić Wigilię, świętować urodziny placówki, a także czynnie uczestniczyć w życiu Kasy biorąc udział w zebraniach swojej grupy członkowskiej. Są ponadto na bieżąco informowani o wydarzeniach z życia Kasy dzięki miesięcznikowi „Czas Stefczyka”, stronie internetowej www.kasastefczyka.pl czy profilowi na Facebooku. Natomiast wiedzę o spółdzielczości finansowej czerpać mogą z wydawnictw Spółdzielczego Instytutu Naukowego – np. kwartalników „Pieniądze i więź”, „Prawo i więź”.

Więcej informacji o Kasie Stefczyka, SKEF i Fundacji Stefczyka znajdziesz w animacji „Więzi członkowskie”. Dowiedzieć się z niej można, jakie są podstawy więzi członkowskich w Kasie, jaki wpływ mają Członkowie na działanie Kasy, czym jest zebranie grupy członkowskiej i dlaczego warto w nim uczestniczyć?

Zapraszamy do zapoznania się z animacją.

Słowa kluczowe: SKOK

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.