Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Rewolucyjna cyfryzacja 500+

NAGRODA500INTERNETCznF

Ministerstwo Cyfryzacji otrzymało nagrodę NEW@POLAND za wdrożenie i zrealizowanie programu Rodzina 500 plus w Internecie. Wyróżnienie przyznała konfederacja polskich pracodawców „Lewiatan”.

Jak wyjaśnił Tomasz Klekowski, prezes zarządu Związku Technologii Cyfrowych „Lewiatan” oraz wiceprezydent tej konfederacji Lewiatan,  kluczowym przy podejmowaniu decyzji było udostępnienie usługi publicznej za pomocą Internetu.

Do tej pory mieliśmy ograniczony katalog usług, z których mogliśmy korzystać drogą cyfrową – tłumaczył prezes ZTC Lewiatan. – System ePUAP, który był być może pomyślany dobrze, w praktyce nigdy nie umożliwił obywatelom korzystania z usług publicznych drogą cyfrową. W ramach projektu 500+, wykorzystując nowoczesne metody zarządzania przedsięwzięciami, udało się stworzyć system, który jest niezawodny i skuteczny.

Klekowski podkreślił także że jest to projekt niemal rewolucyjny. Nie było do tej pory bowiem aż tak szeroko zakrojonej współpracy państwa z infrastrukturą podmiotów komercyjnych.

Chcielibyśmy docenić pracę, jaką wykonało Ministerstwo Cyfryzacji, ale też odwagę i determinację przy wdrażaniu tego projektu. To jest naprawdę projekt przełomowy – stwierdził Klekowski.

Nagroda NEW@POLAND przyznawana jest przez zarząd Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych „Lewiatan” w ramach działalności prowadzonej na rzecz propagowania rozwoju społeczeństwa informacyjnego i technologicznej innowacyjności w Polsce. Nagroda stanowi wyróżnienie dla podmiotu, który zrealizował najbardziej innowacyjny projekt informatyczny dla administracji publicznej w okresie 18 miesięcy poprzedzających termin ogłoszenia danej edycji nagrody.

(Fot. freeimages.com)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.