Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Rekordowy wzrost emerytur

WZROSTEMERYTURCznF

1000 złotych ma wynieść najniższa emerytura lub renta po waloryzacji w marcu 2017 r. - tak postanowił rząd. To najwyższa podwyżka tych świadczeń w historii III RP. Najubożsi emeryci i renciści będą mieli świadczenie o ponad 100 zł większe.

Przed waloryzacja najniższa wypłata wynosiła zaledwie 882,56 zł brutto, niecałe 760 zł netto (na rękę). Od marca 2017 r. rząd podniesie najniższe emerytury o ponad 12 proc. - do 1000 zł brutto (854 na rękę). Taką samą kwotę będą dostawali też otrzymujący renty rodzinne i z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

"Podwyższenie najniższej emerytury do 1000 zł oznaczać będzie, że najniższa emerytura w 2017 r. stanowić będzie 50 proc. minimalnego wynagrodzenia" - podkreśliło Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie wydanym po posiedzeniu Rady Ministrów, na którym zapadła decyzja o waloryzacji.

Natomiast mniej podwyżkę świadczeń odczują emeryci, którzy pobierali świadczenie w wyższej kwocie. I tak na przykład emerytura w wysokości 2 tys. zł (brutto) wzrośnie o 14,6 zł, 3 tys. zł - o 21,9 zł, a 4 tys. zł - o 29,2 zł.

(Fot. freeimages.com)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.