Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Przekaż 1% podatku na SKEF

SKEF1PROCCznF

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej fundusze uzyskane dzięki wpłatom 1% podatku przeznacza na wspieranie najbardziej potrzebujących, realizując programy w zakresie edukacji finansowej. Dobre działania warto wspomóc.

Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie przewiduje, że każdy płacący podatek dochodowy od osób fizycznych może przeznaczyć 1% swojego podatku na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej (KRS 0000053057) od 2005 r. jest taką organizacją. SKEF działa na rzecz konsumentów usług finansowych, realizując działalność edukacyjną, doradczą, wydawniczą i charytatywną.

W 2015 r. fundusze uzyskane z wpłat 1% podatku Stowarzyszenie przeznaczy na wsparcie następujących działań:

  • Szkolenia i projekty z zakresu edukacji finansowej i konsumenckiej

SKEF kieruje swoje działania edukacyjne do różnych grup wiekowych, m.in.: „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”, „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”, „Moje pierwsze pieniądze”, „Pomóż oszczędzać rodzinie”. Tym, co wyróżnia SKEF spośród innych podmiotów, jest zakres merytoryczny proponowanych warsztatów. Priorytetem jest podnoszenie świadomości finansowej poprzez rozwijanie praktycznych umiejętności w następujących obszarach: prawa konsumenta, planowanie finansowe, nadmierne zadłużenie, zarządzanie finansami osobistymi itp.

  • Fundusz Stypendialny

Celem funduszu jest wsparcie materialne m.in. studentów uczelni wyższych, studiujących na kierunkach: ekonomia, zarządzanie, finanse, prawo i dziennikarstwo. Projekt jest adresowany do studentów, którzy osiągają dobre wyniki w nauce, legitymują się działalnością na polu naukowym i charytatywnym. O stypendia mogą się ubiegać także wychowankowie domów dziecka podejmujący naukę w szkołach wyższych, a także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W 2014 r. w ramach projektu „Fundusz Stypendialny” przyznano stypendia dla 17 osób (uczniów i studentów).

1% podatku na rzecz SKEF można wpłacać na następujący rachunek bankowy:

BZ WBK SA III/o Gdynia

34 1090 1102 0000 0001 1200 8689

Wszystkim Państwu, którzy dokonali wpłat w latach poprzednich, serdecznie dziękujemy. Zapewniamy, że wpłaty, które otrzymujemy, stanowią dla uczestników projektów realizowanych w ramach funduszy pozyskanych z 1% ogromne wsparcie i są dowodem na to, że nasza działalność jest potrzebna i użyteczna. Więcej informacji o działalności Stowarzyszenia oraz bezpłatny program do rozliczenia PIT za rok 2014 znajdziecie Państwo na stronie www.skef.pl.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.