Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Polskie firmy chcą zatrudniać

CHCAZATRUDNIACCznF

Do końca roku 2016 wzrost zatrudnienia planuje 37 proc. firm, czyli o 2 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu - wynika z opublikowanego w poniedziałek badania firmy Randstad i TNS Polska. Również odsetek przedsiębiorstw planujących zwiększenie płac wzrósł - do 25 proc. z 24 proc.

Mimo sezonu wakacyjnego dynamika rynku pracy nie straciła rozpędu – wnioskują autorzy analizy. Podkreślają, że do 37 proc. wzrósł i tak już rekordowy odsetek firm chcących tworzyć nowe miejsca pracy. Sytuacja jest bardzo dobra dla pracowników, ale coraz trudniejsza dla firm, z których tylko jedna trzecia jest w stanie skutecznie zdobyć odpowiednio wykwalifikowanych ludzi na wszystkie potrzebne stanowiska.

Zdaniem autorów raportu, uzupełnianiu braków kadrowych sprzyjają świetne wyniki polskich przedsiębiorstw, które mają fundusze, by podnosić pensje.

Jest lepiej niż przed rokiem

"68 proc. badanych co najmniej dobrze oceniało sytuację finansową (rekord, ex aequo z badaniem z sierpnia 2015 roku), podczas gdy źle - tylko 4 proc. (rekord, ex aequo z wynikami z lutego 2016 roku)" – napisali autorzy opracowania.

"Biorąc pod uwagę powyższe wskazania z pewnym dystansem należy podejść do ocen koniunktury w gospodarce w najbliższym półroczu. Przedsiębiorcy byli bowiem bardzo ostrożni: jedynie 22 proc. spodziewało się wzrostu, a aż 21 proc. recesji" – dodano.

(Fot. freeimages.com)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.