Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

PIT-ów elektronicznych więcej od papierowych

WIECEJEPITOWCznF

Pierwszy raz liczba elektronicznych e-PIT-ów przekroczyła w pierwszym kwartale liczbę zeznań papierowych składanych w urzędach skarbowych – poinformowało oficjalnie ministerstwo finansów.

Resort Finansów podał, że podczas gdy w 2010 r. zeznania podatkowe za rok 2009 w Internecie rozliczyło 328 tys. podatników (czyli zaledwie 2 proc. składających PIT 28, 36, 36L, 37, 38, 39, 16, 16A i 19 A), to w 2014 roku było to już 5 mln 416 tys. e-PIT-ów (30 proc. rozliczeń).

Kolejny znaczny wzrost nastąpił w zeszłym roku – było to już 7 mln 410 tys. e-PIT-ów, które stanowiły 40 proc. wszystkich deklaracji.

"W pierwszym kwartale 2016 r. po raz pierwszy w historii liczba PIT-ów składanych przez Internet przewyższyła liczbę zeznań papierowych, ich udział wyniósł 52 procent" – oświadczył w specjalnym komunikacie wiceminister finansów Leszek Skiba.

Zgodnie z danymi resortu finansów, do 20 kwietnia 2016 r. Polacy złożyli już ponad 6 mln 600 tys. e-PIT-ów.

"Biorąc pod uwagę dzienny przyrost liczby elektronicznych zeznań w ostatnich dniach okresu rozliczania, który w tym roku trwa do 2 maja, a który jest o kilkanaście procent wyższy niż w tym samym okresie w poprzednich latach, spodziewamy się rekordowego wyniku i przekroczenia 8 milionów e-PIT-ów" – dodał wiceminister Skiba.

(Fot. freeimages.com)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.