Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Nie zarobisz mniej niż 2 000 zł

PLACAMINIMALNA2017CznF

Prezes Rady Ministrów Beata Szydło poinformowała 13 września 2016 r. na portalu społecznościowym o podpisaniu przez nią rozporządzenia podwyższającego minimalną płacę. Od 1 stycznia 2017 r. najniższa polska pensja ma wynosić 2 tys. zł miesięcznie brutto.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej proponowało pierwotnie kwotę 1 920 zł, ale rząd zdecydował o przyjęciu wyższej kwoty.

Nowa stawka minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2017 r. oznacza wzrost o 8,1 proc. (150 zł) w stosunku do 2016 r.. Taką propozycję rząd przedstawił Radzie Dialogu Społecznego. Organizacje pracodawców w niej reprezentowane - Pracodawcy RP, Konfederacja "Lewiatan" i Business Centre Club - opowiedziały się przeciw tej propozycji. Wobec braku wspólnego stanowiska, rząd sam ustalił płacę minimalną.

Kwota ta stanowi 47,04 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na 2017 r. - To jest to dążenie do tego, żeby rozpiętość między minimalnym wynagrodzeniem a przeciętnym wynagrodzeniem zbliżała się do 50 proc. - wyjaśniła minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

(Fot. freeimages.com)

Słowa kluczowe: Zakupy online

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.