Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Nie daj się na wirtualny pensjonat

WIRTUALNENOCLEGICznF

Im bliżej końca jesieni, tym częściej wielu zaczyna zastanawiać się nad zimowymi feriami oraz atrakcyjnym miejscem witania Nowego Roku. Gdzie je znaleźć? Oczywiście tam, gdzie są największe szanse na śnieg, niezbędny do narciarskich szusów i prawdziwie zimowych krajobrazów. W Polsce najbardziej pewnym z takich miejsc jest niewątpliwie Zakopane u podnóża tatrzańskich szczytów. Zawczasu zaczynamy więc szukać w stolicy Podhala dobrych miejsc noclegowych. Jednak od lat wiedzą o tym oszuści i niestety od lat wciąż udaje się im nabierać naiwnych turystów.

Jak przystało na XXI wiek przestępcy zastawiają na nas pułapki w globalnej Sieci, czyli Internecie. Kuszą wirtualnymi pensjonatami w zimowej stolicy kraju. Fałszywe oferty pojawiają się co roku przed okresem świąteczno-noworocznym, kiedy jest największe zainteresowanie wypoczynkiem w Zakopanem. Oszustwo polega na tworzeniu fałszywych stron internetowych z atrakcyjnymi zdjęciami obiektów hotelarskich, w rzekomo dobrej lokalizacji i atrakcyjnymi cenami. Warunkiem skorzystania z promocyjnych cen jest szybka wpłaty całości kwoty za rezerwację. W sezonie 2017/18 policja przestrzega przed stronami: atatry.pl oraz bliskotatr.eu. "Okazuje się, że oferowane tu apartamenty są klasyczną próbą wyłudzenia pieniędzy. Strony zostały stworzone wykorzystując zdjęcia oraz częściowe dane rzeczywistych, legalnie działających firm z terenu Zakopanego oraz innych części Polski, stąd sprawdzenie zawartych tam danych, w dostępnych rejestrach, może u niektórych osób nie wzbudzić podejrzeń. W rzeczywistości jednak nie mają one nic wspólnego z wynajmem apartamentów" – ostrzegła zakopiańska policja w oficjalnym komunikacie.

Stróże prawa radzą, by przed wpłaceniem jakiejkolwiek zaliczki wnikliwie wszystko sprawdzić - porównywać nazwy firm, NIP, regon, adresy, nazwiska właścicieli.

Przede wszystkim nie dajmy się nabierać na nadzwyczajne okazje cenowe, gdzie cena jest wręcz absurdalnie niska. Taka sytuacja powinna od razu wzbudzić naszą podejrzliwość, zawsze porównajmy ceny innych noclegów proponowanych w tym samych miejscowościach. Natomiast jeśli będziemy mieli podejrzenia, że ktoś chce nas oszukać na wpłatę za kwaterę, której w rzeczywistości nie ma, to zawiadamiajmy nie tylko znajomych, ale rownież policję.

Fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: Tanie wakacje

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.