Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów

MLODZIEKONOM2014CznF

Dopuszczalne i nadmierne zadłużenie, ryzyko kredytowe i jego ocena, płynność finansowa, zdolność kredytowa, budowanie pozytywnej historii kredytowej – to tylko niektóre z pojęć związanych z zadłużaniem. Ważne, by zadłużanie odbywało się w sposób odpowiedzialny, zarówno po stronie instytucji udzielającej kredytu, jak i samego kredytobiorcy. I właśnie w tym roku konkurs ekonomiczny „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów” jest poświęcony między innymi odpowiedzialnemu zadłużaniu.

Druga tematyka konkursu dotyczy obrotu bezgotówkowego, którego przedmiotem jest dokonywanie płatności za pośrednictwem różnych podmiotów, w szczególności banków, SKOK-ów lub instytucji płatniczych. Płatności bezgotówkowe są alternatywą dla płatności bezpośrednich gotówką i stają się coraz bardziej rozpowszechnioną formą płacenia za towary lub usługi.

Oficjalnie temat tegorocznej, dziewiątej już edycji konkursu brzmi: „Odpowiedzialne zadłużanie. Obrót bezgotówkowy – nowoczesność i bezpieczeństwo”. Konkurs przeznaczony jest dla gimnazjalistów z całej Polski. Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do zdobycia i pogłębiania wiedzy z zakresu różnych dziedzin ekonomii i finansów i co roku tematyka jest inna. Biorący udział w konkursie, oprócz zdobycia przydatnej wiedzy, mają okazje wygrać ciekawe nagrody, takie jak: laptop, tablet, aparat cyfrowy, karty prezentowe Empik i inne upominki. Nagrody przewidziane są również dla dwóch najlepszych szkół i nauczyciela.

Dla finalistów nagrodą już może być sam finał – kilkudniowy pobyt nad morzem połączony z różnymi ciekawymi zajęciami i atrakcjami. Finał poprzedzony jest eliminacjami, polegającymi na przeczytaniu opowiadania konkursowego, rozwiązaniu testu oraz odpowiedzeniu na pytania konkursowe. Konkurencja jest bardzo duża, w zeszłym roku do udziału w konkursie zgłosiło się prawie tysiąc gimnazjalistów, tak więc warto się dobrze przygotować, aby jak najbardziej zwiększyć swoje szanse na udział w finale.

Konkurs ruszył 3 marca i zgłoszenia przyjmowane będą do 7 kwietnia 2014 r. Prace można przesyłać drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz jego regulamin dostępne są na stronie www.mistrzostwapolskimlodychekonomistow.pl .

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa oraz Fundacja Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Magdalena Głowacka

Słowa kluczowe: zadłużenie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.