Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Kasa Stefczyka – wszędzie, gdzie potrzebna jest pomoc

TOCOROBIMYRW

Kasa Stefczyka to instytucja, która oprócz dostarczania korzystnych produktów i usług finansowych stawia sobie za cel realizację misji społecznej. Od wielu lat wspólnie z Fundacją Stefczyka służy kolejnym pokoleniom Polaków pomocą finansową, ale także prowadzi akcje charytatywne i społeczne, wspierając najrozmaitsze działania kulturalne, patriotyczne, religijne, edukacyjne czy sportowe. Ten obszar działalności Kasa przybliża w najnowszej animacji, którą można obejrzeć na kanale Youtube StefczykTV.

Kasa Stefczyka od lat cieszy się uznaniem i poparciem społecznym, jakie wzbudzają efekty jej pracy, określonej również w statucie Kasy: prowadzenie działalności społecznej i oświatowo-kulturalnej na rzecz swoich członków i ich środowiska i współdziałanie w tym celu z organizacjami społecznymi i związkami zawodowymi. Właśnie o tej aktywność Kasa postanowiła opowiedzieć w krótkiej animacji, z której można dowiedzieć się nie tylko, jaki zakres działań związanych z misją społeczną realizuje, ale także o konkretnych przedsięwzięciach i udzielonej pomocy. Przede wszystkim swoje zobowiązania wobec społeczeństwa realizuje dzięki specjalnie powołanej do tego celu Fundacji Stefczyka, której jest współzałożycielem i fundatorem. To właśnie Fundacja wspólnie ze Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej dzięki środkom zebranym podczas akcji „Skarbonka” może wspierać i rozwijać pasje i zainteresowania dzieci z domów dziecka. Spełnia także marzenia najmłodszych pacjentów oddziału onkologicznego ze szpitala dziecięcego w Białymstoku. Niesie także wsparcie rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej – przekazując środki na leczenie, rehabilitację, a także na zapewnienie godnych warunków domowych umożliwiających powrót do zdrowia.

Kasa Stefczyka z Fundacją Stefczyka oraz swoimi partnerami duży nacisk kładzie również na osobisty rozwój, realizację pasji i edukację młodych ludzi – temu służą konkursy stypendialne kierowane do najlepszych uczniów i studentów. Dużą wagę przywiązuje także do rozwoju fizycznego – wspiera więc sport amatorski i zawodowy, a dzięki niej sukcesy odnoszą pływacy, tenisiści, tancerze, windsurferzy, drużyny hokeja czy piłki nożnej. Od lat także wspiera ważne imprezy sportowe, jak maraton „Solidarności” w Gdańsku.

Więcej o działalności społecznej Kasy Stefczyka oraz Fundacji Stefczyka dowiedzieć się można  z animacji „Akcje społeczne i charytatywne”:

Słowa kluczowe: SKOK

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.