Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Gotówka na wakacjach

URLOPCASHBACKCznF

Powszechnie doradza się turystom wyjeżdżającym w mniej zurbanizowane okolice zabieranie kart płatniczych, a jak najmniej gotówki. Tak ma być bezpieczniej, bo nie kusimy złodziei, a jak zginie nam portfel, to nie stracimy wszystkiego – karty możemy szybko zablokować. Co jednak kiedy gotówki zabraknie, a bankomat jest nie wiadomo gdzie?

Rozwiązaniem może być usługa cashback. Dzięki niej możemy wypłacić gotówkę tam, gdzie właśnie nie ma bankomatu. Po pierwsze w sklepach, ale także na stacjach benzynowych, czy w hotelach.

Cashback to dodatkowa korzyść wynikająca za korzystania z karty płatniczej. Przy płaceniu za zakupy w sklepie, czy stacji benzynowej, możemy od razu wypłacić do 300 zł. Musimy jednak powiedzieć sprzedawcy o tym, że chcemy także pobrać gotówkę. Z reguły minimalna kwota zakupów kartą, po której możemy skorzystać z cashback, to 20 zł. Co prawda organizacje płatnicze nie zezwalają na ograniczenia co do minimalnej kwoty, od której można płacić kartą. Jednak w praktyce rzadko który sklep, czy punkt usługowy stosuje się do tego zakazu i w realnym życiu minimalny limit opłaty kartą jest powszechny. Niemniej, gotówki z kasy sklepu możemy więc pobrać wielokrotnie więcej niż zapłaciliśmy. Cashback jest dostępny na terenie całego kraju, w punktach  oznaczonych logiem Visa cashback i MasterCard oraz hasłem „Płacąc kartą, możesz wypłacić gotówkę”.

Transakcja wiązana

Nie możemy żądać od sprzedawcy wyłącznie wypłacenia gotówki. Musimy w tym samym sklepie coś kupić, płacąc za te zakupy kartą. Właśnie przy jednej takiej transakcji możemy maksymalnie dostać 300 zł. Jeśli chcemy dostać więcej, to musimy powtórzyć takie zakupy. Taką operację możemy wykonać wielokrotnie, ale nie możemy przekroczyć naszego, dziennego limitu wypłat. Większość instytucji finansowych, oferujących swoim klientom taka usługę, nie pobiera za skorzystanie z niej żadnych dodatkowych opłat.

Cashback idealny na urlop, ale w kraju

Cashback to prosta, wygodna i jednocześnie bezpieczna usługa finansowa. Jednak z ograniczeniem terytorialnym. Jest dostępna dla użytkowników kart wydanych w Polsce – nie mogą z niej skorzystać posiadacze kart wydanych za granicą. Podobnie, polscy użytkownicy kart wydanych w naszym kraju nie mogą skorzystać z nich dla wypłaty gotówki w ramach usługi cashback w np. Wielkiej Brytanii.

(Fot. freeimages.com)

Słowa kluczowe: Tanie wakacje, Bankomaty

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.