Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Gdzie są eurofundusze?

EURONAROZWOJCznf

Fundusze unijne są nie tylko na przedsiębiorców. Pieniądze z Brukseli mogą też wspomagać bezrobotnych i absolwentów. Oczywiście najpierw trzeba mieć pomysł na biznes oraz wiedzę i wolę niezbędne do jego realizacji.

Jeśli już wiemy na co i w jaki sposób chcemy postawić w swoim życiu, to czas poznać miejsca, w których możemy zdobyć niezbędne informacje. Najpierw warto zacząć od kontaktu z konsultantami w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich. Sieć takich placówek działa w całej Polsce. Ich wykaz jest na stronie: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/punkty#/ .

 Punkt Informacyjny - gdzie go znaleźć i jak działa?

W tych punktach powinniśmy poznać zasady ubiegania się o dofinansowanie. Ponadto dowiedzieć się, które instytucje są odpowiedzialne za poszczególne nabory wniosków. Natomiast w trakcie realizacji projektu możemy liczyć na konsultacje i wstępną pomoc przy rozliczaniu. Takie placówki znajdują się w dużych miastach, ale udzielają porad także mailowo i telefonicznie.

Dostęp do funduszy unijnych także dla mniejszych miast.

Konsultanci docierają też do mniejszych miejscowości – dyżurują w tzw. mobilnych punktach informacyjnych. Informacje o miejscach i terminach konsultacji w ramach mobilnych punktów informacyjnych można  znaleźć w wyszukiwarce szkoleń i konferencji na www.FunduszeEuropejskie.gov.pl. Na tej samej stronie znajdziemy więcej informacji dotyczących procedur występowania o wsparcie unijne. Są tam m.in. instrukcje i poradniki ułatwiające ubieganie się o dotacje, czy lista ogłoszeń o naborach wniosków.

Aby być na bieżąco z wiedzą o eurofunduszach warto zapisać się do newslettera (https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/newsletter/).

Informacje o sposobach ubiegania się o dofinansowanie unijne  możemy znaleźć również na stronie www: http://www.parp.gov.pl/ .

(Fot. freeimages.com)

Słowa kluczowe: Unia europejska

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.