Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Finansowa szansa dla seniorów

SKEF55PLUSCznF

„Senior na plus! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus” to program Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej (SKEF) wspierany przez Narodowy Bank Polski i Biuro Informacji Kredytowej.

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej 31 sierpnia 2015 r. rozpoczęło realizację tego projektu edukacyjnego. Głównym jego celem jest poprawa świadomości seniorów (w wieku 55 plus) w zakresie możliwości bezpiecznego posługiwania się bezgotówkowymi instrumentami płatniczymi oraz budowania i ochrony własnej wiarygodności finansowej, a także ochrony przed kradzieżą tożsamości i wyłudzeniami. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Partnerem projektu jest Biuro Informacji Kredytowej S.A. z którym SKEF opracowuje program szkoleń dla seniorów.

Kto może skorzystać z programu wsparcia?

Działania projektu obejmą grupę 900 seniorów i seniorek na obszarze kilku województw w kraju (dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie, lubelskie, pomorskie). Rekrutacja będzie miała charakter otwarty. Jedynym kryterium dostępu dla zainteresowanych jest wiek (55 i więcej lat).

Zajęcia „Senior na plus! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus” będą miały formę 4 godzinnego warsztatu (4 x 45 min. - godziny szkolne), złożonego z dwóch modułów (po 2 godz. szkol.) wypełnionych indywidualnymi i grupowymi ćwiczeniami opartymi na przykładach z życia codziennego. Zajęcia będą prowadzić specjaliści ODFiK  i SKEF o długoletnim doświadczeniu w zakresie edukacji finansowej i doradztwa konsumenckiego. Uczestnicy zajęć otrzymają w formie upominku notes i długopis a także materiały szkoleniowe. Zajęcia odbywać się będą w nieodpłatnie udostępnionych salach szkoleniowych organizacji zainteresowanych przeprowadzeniem warsztatów. Po zakończeniu zajęć doradcy będą przez 1 godzinę do dyspozycji osób zainteresowanych skorzystaniem z bezpłatnych porad.

Wszelkich informacji na temat projektu ze strony SKEF udziela:

Iwona Karmasz – koordynator ds. szkoleń tel. 58 624 98 76; e-mail: ikarmasz@skef.pl

(Fot. freeimages.com)

Słowa kluczowe: zadłużenie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.