Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Czy warto być lojalnym klientem?

20-LOJALNYKLIENTCznF

Także instytucje finansowe doceniają swoich wiernych klientów. Ci mogą liczyć więc na programy premiowe i różnorakie bonusy. Czy bycie długoletnim klientem oznacza mniej formalności, dostęp do szerszej oferty i niższe opłaty?

Dłuższa współpraca z instytucją finansową może być naprawdę korzystna. Wysoki poziom zaangażowania i przejrzysta sytuacja finansowa sprawia, że wierni klienci mogą nie tylko negocjować w sprawie specjalnych warunków, ale i mają często dostęp do oferty, która nie jest przedstawiana nowym klientom. Dzieje się tak, ponieważ instytucje finansowe analizują portfele swoich klientów – wiedzą jak dysponują oni swoimi pieniędzmi, a także czy np. spłacają swoją kartę kredytową w terminie. Przykładem zindywidualizowanej oferty dedykowanej lojalnym klientom jest m.in. Lokata Udziałowa dostępna w Kasie Stefczyka, z której skorzystać mogą klienci Kasy, utrzymujący ponadobowiązkowe udziały w Kasie Stefczyka.

Mniej formalności i niższe koszty

Przejrzystość w obszarze sytuacji finansowej klientów pozwala także na zredukowanie poziomu niezbędnych przy zaciąganiu kredytów czy wyrabianiu kart płatniczych formalności. Produkty te mogą dla stałych klientów być właściwie dostępne od ręki, ponieważ np. znana jest historia kredytowania, kredytobiorca zbudował przez lata swoją markę – jest solidny i wywiązuje się ze swoich obowiązków w terminie, a także nie musi on przedkładać zaświadczenia o uzyskiwanych zarobkach, ponieważ te w całości wpływają na jedno konto.

Wierność, to jednak nie tylko mniejsze formalności. Długoletni klienci instytucji finansowych mogą liczyć między innymi na udział w konkursach czy programach lojalnościowych, ale także uzyskiwać czysto materialne korzyści. Najlepszym przykładem jest tu zastosowanie w ich przypadku niższych wartości oprocentowania przy kredytach i pożyczkach. Wzorcową ilustracją takiej sytuacji jest obniżka oprocentowania kredytów i pożyczek we wspomnianej wcześniej Kasie Stefczyka. Ich członkowie liczyć mogą bowiem na redukcję oprocentowania nawet przy oferowanych w Kasach kredytach mieszkaniowych, a że te są zobowiązaniami z założenia długoletnimi, to oszczędności tu mogą być naprawdę sporę.

(Fot. freeimages.com)

Słowa kluczowe: Kredyt bankowy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.