Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Części oryginalne, czy zamienniki

CZESCI

Gdy posiadamy auto na gwarancji i serwisujemy je w ASO, oczywiste jest, że problem stosowania części oryginalnych i zamienników nas nie dotyczy. ASO używa bowiem części oryginalnych, które są niestety bardzo drogie. A często wywindowane ceny nie da się niczym wytłumaczyć, poza posiadaniem określonego znaczka.

Kiedy jednak nie serwisujemy samochodu w ASO, zastanawiamy się co będzie lepsze. Dla portfela wiadomo – zamiennik, bo tańszy, ale czy dobry też dla naszego ulubieńca na czterech kołach. Okazuje się, że zamiennik zamiennikowi nie równy. Tak nazywamy bowiem każdą część, czy element, którym zastępujemy oryginał danego producenta.

Zamiennikiem może więc być zarówno część produkowana przez renomowane firmy, takie jak Bosch, czy Valeo, jak i produkt z grupy „no name”, którego nazwa nic nam nie mówi oraz część stara, pochodząca z odzysku. Biorąc pod uwagę różnorodność części zamiennych, dobrą alternatywą dla oryginałów są podzespoły znanych, renomowanych firm. Dodatkowo części te objęte są gwarancją i są łatwo dostępne.

Części używane można kupić do starego auta, którego wartość rynkowa jest mała. Nie warto tego robić w przypadku samochodu nowszego, tak samo, jak i niebezpieczne jest zastępowanie nimi zepsutych elementów układu hamulcowego, kierowniczego, czy poduszek powietrznych. Kiedy chodzi o nasze zdrowie lub życie nie warto szukać w ten sposób oszczędności, nawet w przypadku starszego pojazdu.

Na pewno, w poszukiwaniu tańszych części, warto poszperać w sklepach internetowych. Po okazyjnych cenach nabędziemy też artykuły motoryzacyjne na aukcjach internetowych. Rozsądny wybór pozwoli nam cieszyć się dobrą kondycją auta, a przy okazji nie poczyni zbytnich „spustoszeń” w portfelu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.