Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Coraz więcej dzieci z 500+?

DZIECIWIECEJZ500CznF

Według GUS, w listopadzie 2016 r. urodziło się 33 tys. dzieci, czyli o 5 tys. więcej niż w listopadzie 2015 r. (wzrost o 18 proc.). Od stycznia do listopada 2016 r. zanotowano narodziny 353,5 tys. dzieci. W całym 2015 r. w Polsce przyszło na świat około 370 tys. dzieci. Wzrost urodzeń to najbardziej oczekiwany efekt pracy rządu, kluczowe jednak będą kolejne miesiące i odpowiedź na pytanie, czy ta tendencja się utrzyma – skomentowała minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

Dane o liczbie urodzin w 2016 r. to najlepszy wynik od pięciu lat. Na koniec tego roku rząd spodziewa się przekroczenia liczby ponad 380 tys. narodzin Polaków. Minister E. Rafalska przyznała, że do tej pory cierpliwie czekała na dane dotyczące wzrostu liczby urodzeń w Polsce. Dodała, że teraz czeka na potwierdzenie tendencji w kolejnych miesiącach.

Według Rafalskiej, możliwe jest, że Polacy patrzą na przyszłość z większym optymizmem z powodu programu 500+, stabilnej sytuacji na rynku pracy, rosnących wynagrodzeń. Jej zdaniem, na podwyższenie poczucia bezpieczeństwa może wpłynąć także rozpoczynający się program "Mieszkanie Plus".

Minister rodziny zapewniła, że rodziny nie muszą się obawiać przerwania przez rząd prorodzinnych programów, ponieważ zagwarantowana jest kontynuacja ich finansowania programu. Ponadto w 2017 r. rząd spodziewa się większych inwestycji i wzrostu gospodarczego, co da kolejne miejsca pracy i zwiększenie dochodów Polaków.

Rafalska podkreśliła też, że coraz mniej młodych ludzi decyduje się na wyjazd za granicę. "To znaczy, że ci młodzi ludzie zostaną tu i będą zakładać rodziny, będą pracować" - stwierdziła szefowa resortu rodziny i pracy.

(Fot. freemages.com)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.