Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

ABC domowych finansów, cz. 9

ABC91

Hej, jak idą przygotowania do świąt w Waszych domach? Ja w wirze sprzątania i gotowania ledwo znalazłam czas, żeby coś dla Was napisać. Muszę przyznać, że i tak w tym roku zorganizowałam wszystko dużo lepiej niż w poprzednich latach. Wygląda na to, że eksperyment z oszczędzaniem wpłynął pozytywnie także na inne sfery mojego życia :).

Normalnie jeszcze dziś biegałabym po sklepach, poszukując na ostatnią chwilę prezentów. Potem wysłałabym męża jeszcze ze trzy razy do spożywczaka na dole po brakujące składniki do potraw. Tym sposobem kupiłabym wszystko nie takie, jak chciałam i w dodatku dużo drożej niż normalnie. Ale nie tym razem! W tym roku zaplanowałam wszystko z wyprzedzeniem, zrobiłam szczegółowe listy zakupów i nie dałam się ponieść świątecznemu szaleństwu w galerii. A tak wszystkie prezenty zapakowane już od soboty, tylko czekają na pierwszą gwiazdkę.

ABC92

Wieczorem wreszcie miałam czas, żeby napić się z mężem herbaty i zastanowić się nad przyszłorocznym urlopem (Tak, tak – już teraz! Trzeba przecież wszystko dokładnie obmyślić). Przyjrzeliśmy się tabeli w wydatkami, którą prowadziłam przez ostatnie cztery tygodnie i przeliczyliśmy wszystko dokładnie. Ustaliliśmy na czym możemy zaoszczędzić, a których wydatków nie unikniemy. Wyliczyliśmy, że uda nam się odkładać 200 zł miesięcznie, czyli… jedziemy na Mazury! Hura! Z radości uściskałam męża i zrobiliśmy prowizoryczną „Skarbonkę”, do której wrzuciliśmy już pierwsze oszczędności. Wierzcie lub nie, ale sama obietnica wyjazdu jest dla mnie najlepszym prezentem na Święta.

ABC93

Podzieliłam się z Wami moim szczęściem, teraz wracam do garów :). Życzę Wam wszystkim zdrowych i wesołych Świąt! Mam nadzieję, że spędzicie je w równie dobrym nastroju, co ja.

23.12.2013

(Fot. sxc.hu)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.