Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

ABC domowych finansów, cz. 1

ABCPIERWSZY0

Cześć, mam na imię Kasia. Jestem zwykłą (chociaż wolę określenie „niezwykłą” ;)) 32-latką. Mój dzień? Wypełniony jest małymi przyjemnościami i wielkimi sprawami. Zawodowo – ratuję świat, a przynajmniej chciałabym tak myśleć. Jestem pielęgniarką na oddziale noworodkowym. Prywatnie – jestem żoną swojego męża i mamą 5-letniego urwisa. Czas dla siebie? Znajduję go dopiero, kiedy wszyscy domownicy pójdą spać, ale i tak uwielbiam to, co robię!

A oto moja rodzina:

ABC011 

Zastanawiacie się skąd mój tekst na stronie o finansach? Już tłumaczę – postanowiłam podjąć wyzwanie z portalem czasnafinanse.pl! Od dziś przez 10 tygodni będę przeprowadzała eksperyment na moim domowym budżecie.

Powody, dla których zdecydowałam się spróbować były dwa. Pierwszy to mój wrodzony sceptycyzm. Ile razy czytaliście porady w stylu: „odłóż codziennie do skarbonki 5 zł, a uzbierasz sumę za którą zrealizujesz marzenia”? Ja przeczytałam mnóstwo takich porad! I co? I…nic! Nadal ciężko mi uwierzyć, że dzięki drobnej zmianie nawyków odmienię swoje finanse. Pomyślałam więc: czemu nie? Fakt, że będę opisywała swój eksperyment dla Was na pewno zmotywuje mnie, abym nie porzuciła go po dwóch dniach, jak bywało to do tej pory :)

Dodatkowo, postanowiłam, że w wakacje pojadę z rodziną na tygodniowy urlop na Mazury. Jeśli uda mi się wprowadzić w życie mój plan, to być może wreszcie będę mogła sobie na to pozwolić.

Przyznacie, że perspektywa jest kusząca. Ach, te wieczory na żaglówce jak za studenckich czasów…

ABC012

Jak będzie wyglądał mój eksperyment? Najpierw przez cztery tygodnie będę uważnie obserwowała swoje wydatki. Postanowiłam zbierać wszystkie paragony. Dosłownie wszystkie - nawet za batonika kupionego w bufecie!

Po czterech tygodniach obserwacji moich nawyków, przyjdzie czas na zmianę. Piąty tydzień eksperymentu rozpocznę od obejrzenia poradników ABC domowych finansów, przygotowanych dla serwisu Stefczyk.tv. Następnie przez miesiąc postaram się stosować do wszystkich rad w nich zawartych i sprawdzę, ile udało mi się zaoszczędzić (czy w ogóle mój budżet to odczuje? – nadal nie wierzę, że to działa).

Mam nadzieję, że wytrwacie ze mną do końca! A może przyłączycie się do mojego eksperymentu i podejmiecie wyzwanie razem ze mną? Czy macie jakieś plany, na które warto oszczędzać? Jeśli tak, to piszcie na adres redakcji: czasnafinanse@apella.com.pl

Następna relacja za tydzień!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.