Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów

13MISTROZSTWAMLODYCHEKONOMISTOWCznF

Już po raz trzynasty odbędzie się konkurs ekonomiczny dla gimnazjalistów. W tym roku uczestnicy będą mogli wykazać się znajomością zagadnień związanych z historią polskiego pieniądza między 1918 a 2018 r.. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Przewidziano również nagrodę dla nauczyciela. Konkurs ekonomiczny „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów” jest ogólnopolskim projektem realizowanym przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej (SKEF) od 2006 r.. Skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych.

Co roku konkurs poświęcony jest innej tematyce z obszaru zagadnień ekonomiczno-finansowych. Celem aktualnej, XIII edycji konkursu jest edukacja finansowa młodzieży w zakresie tematyki pieniądza polskiego na przestrzeni lat 1918 – 2018. Temat tegorocznej edycji brzmi: „Dzieje pieniądza polskiego 1918-2018”. Konkurs podzielony jest na dwa etapy: eliminacje i finał.

Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę www SKEF, na której trzeba zapoznać się z regulaminem konkursu i do 30 kwietnia 2018 r. wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy oraz pracę konkursową na jeden z dwóch sposobów: drogą elektroniczną (za pośrednictwem aplikacji konkursowej dostępnej na stronie www.skef.pl) lub drogą pocztową (na adres: SKEF, ul. Legionów 126, 81-472 Gdynia z dopiskiem „Konkurs MPME”). Liczy się data stempla pocztowego. Spośród nadesłanych prac konkursowych zostanie wyłonionych dziesięć z największą liczbą punktów. Ich autorzy zostaną zaproszeni do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2018 r. w Warszawie. Finaliści powalczą o atrakcyjne nagrody pieniężne o wartości 3000 zł, 2000 zł oraz 1000 zł.

Patronat nad XIII edycją konkursu objęła Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa. Partnerem i sponsorem konkursu jest mn.: Fundacja im. Franciszka Stefczyka, której głównym fundatorem jest Kasa Stefczyka.

Słowa kluczowe: SKOK

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.