Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

1% podatku na SKEF

1PROC2016CznF

SKEF, czyli Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej (KRS 0000053057), od 2005 roku jest organizacją pożytku publicznego, dzięki czemu może pozyskiwać środki finansowe z wpłat 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. SKEF w szerokim zakresie działa na rzecz swoich członków i konsumentów usług finansowych.

Wszelkie uzyskane pieniądze Stowarzyszenie przeznacza na wspieranie najbardziej potrzebujących, realizując programy w zakresie edukacji finansowej.

W 2016 roku środki uzyskane z wpłat 1% podatku Stowarzyszenie przeznaczy na wsparcie następujących działań:

  • Szkolenia i projekty z zakresu edukacji finansowej i konsumenckiej

SKEF swoje wieloletnie doświadczenie wykorzystuje m.in. w organizacji i prowadzeniu projektów i szkoleń z zakresu edukacji finansowej i konsumenckiej. Swoje działania edukacyjne Stowarzyszenie kieruje do różnych grup wiekowych, realizując projekty m.in.: „Żyj finansowo! czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym” (młodzież ponadgimnazjalna), „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów” (młodzież gimnazjalna), „Moje pierwsze pieniądze” (edukacja wczesnoszkolna), „Senior na Plus! Warsztaty z edukacji finansowej dla osób 55 plus” itd. SKEF w jego działaniach wyróżnia podnoszenie świadomości ekonomicznej poprzez rozwijanie praktycznych umiejętności w zakresie prawa konsumenta, planowanie finansowe i budżet domowy, nadmierne zadłużenie, zarządzanie finansami osobistymi itp.

  • Fundusz stypendialny

Celem funduszu jest wsparcie materialne m.in. studentów uczelni wyższych, studiujących na kierunkach ekonomii, zarządzania, finansów, prawa i dziennikarstwa. Projekt adresowany jest do studentów, którzy osiągają dobre wyniki w nauce, legitymują się działalnością na polu naukowym i charytatywnym. O stypendia mogą ubiegać się także wychowankowie domów dziecka podejmujący naukę w szkołach wyższych.

    Więcej o działalności SKEF na stronie www: skef.pl 

    1% podatku na rzecz SKEF można wpłacać na następujący rachunek bankowy:

                                          BZ WBK SA III/o Gdynia

                               34 1090 1102 0000 0001 1200 8689

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.