Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Czy trzeba mieć przy sobie polisę ubezpieczeniową?

Renata

Czy przy zgłaszaniu szkody trzeba mieć przy sobie polisę?

Odpowiedź eksperta:

Nie ma obowiązku przedstawienia polisy przy zgłaszaniu szkody, jednakże lpeiej ją mieć. To dokument potwierdzający, że zawarto umowę o ubezpieczenie (tak wynika z art. 809 Kodeksu cywilnego). Nie oznacza to, że legitymowanie się ważną polisą może być jedynym sposobem wykazania, że doszło do zawarcia umowy ubezpieczenia.

Powrót

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.