Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Po co jesteśmy?

Portal czasnafinanse.pl powstał, aby pomagać internautom w poruszaniu się wśród różnych ofert instytucji finansowych.

Nie tylko przedstawia je, ale przede wszystkim stara się obiektywnie wyjaśnić korzyści i zagrożenia z nich wynikające. Nie poprzestaje więc tylko na suchych definicjach, lecz opisuje konkretne mechanizmy, np. wpływające na wysokość oprocentowania kredytów i lokat.

Portal stara się doradzać konsumentom nie tylko w kontaktach z instytucjami finansowymi. Znajdziemy w nim informacje o zasadach reklamacji, czy egzekwowania wypłat ubezpieczeń.

Stąd też cały serwis poświęcony budżetowi domowemu. Wiadomo bowiem, że bliższa koszula ciału, a więc problemy naszej rodzinnej małej ekonomii, a nie ciekawe, lecz abstrakcyjne dla przeciętnego Polaka, metody gry na giełdach.

Wreszcie, oddajemy Państwu do dyspozycji wiedzę naszych ekspertów, którzy praktycznie wspomagają ludzi w ich kłopotach z finansami w Ośrodkach Doradztwa Finansowego i Konsumenckiego.

Placówki te prowadzi od lat Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej w pięciu polskich miastach. Zapraszamy więc Państwa do przedstawiania tym specjalistom problemów w zakładce "Popularne pytania i odpowiedzi". Wierzymy, że ich odpowiedzi pomogą nie tylko zrozumieć zjawiska gospodarcze, ale również rozwiązać wiele, konkretnych codziennych problemów.

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.