Edukacja finansowa dla każdego

Program wspierany przez:

Wnioski o 500+ przez rządową stronę www

E-WNIOSEK500CznF

Prawo do wypłaty z rządowego programu 500+ jest przyznawane na dwanaście miesięcy - od 1 października do 30 września. Wyjątkiem był pierwszy okres rozliczeniowy, który rozpoczął się 1 kwietnia 2016 r. i kończy 30 września 2017 r.. W każdym roku należy więc złożyć kolejny wniosek o 500 zł miesięcznie. Rodziny, które nie dostarczą nowego formularza, przestaną otrzymywać świadczenie. Wniosek muszą złożyć nie tylko rodziny, które chcą dołączyć do programu, lecz także te, które już korzystają z niego.

Od 1 sierpnia 2017 r. wniosek o 500 zł na dziecko można składać poprzez stronę www: obywatel.gov.pl. Procedura jest uproszczona, ponieważ część danych z rejestru PESEL i ePUAP wypełnia się w internetowym formularzy automatycznie. Niemniej najpierw trzeba założyć na tej stronie www aktywny profil zaufany. Nowością, która obowiązuje od 1 sierpnia 2017, jest elektroniczny wniosek o świadczenie dostępny na portalu obywatel.gov.pl.

"Wniosek przyzwyczaja nas do zupełnie nowej postaci: bardzo sprawne szybkie klikanie, bardzo uproszczona formuła, dostosowana do urządzeń mobilnych" (smartfony, tablety). Narzędzie powstało dzięki "współpracy z ministerstwem rodziny, które szybko potwierdziło nam jego postać i zgodność z obowiązującymi regulacjami" – stwierdziła Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

Profil zaufany to zbiór informacji o użytkowniku. Wprowadzone dane są weryfikowane. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany, jest wiarygodna — nikt nie może się pod nią podszyć. Dane na profilu zaufanym są odpowiednio zabezpieczone, aby nikt — poza właścicielem — nie miał do nich dostępu i nie mógł ich wykorzystywać. Za pomocą profilu zaufanego potwierdzisz swoją tożsamość w internecie i podpiszesz elektroniczne dokumenty — na przykład gdy składasz wniosek przez internet, nie musisz go drukować, podpisywać i skanować albo dosyłać go pocztą do urzędu. Wystarczy, że podpiszesz go profilem zaufanym.

Fot. pixabay.com

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.